Hipokrates 2017 znów trafił do Kutna

Beata Kierus, położna oddziału ginekologiczno-położniczego w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym została Położną Roku 2017 w plebiscycie Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia i Dziennika Łódzkiego – Hipokrates 2017. Na etapie powiatowym mamy w kutnowskim szpitalu także najlepszego pediatrę – dr Reginę Ziółkowską-Grześkowiak.

Gala finałowa plebiscytu organizowana już po raz drugi  przez ŁOW NFZ i redakcję Dziennika Łódzkiego odbyła się w miniony piątek (23 lutego b.r.) w  hotelu Ambasador Premium w Łodzi. Uczestniczyło w niej kilkudziesięciu medyków z całego województwa. Podczas plebiscytu wybierano najpierw na etapie powiatowym najlepszego Lekarza Roku, Pediatrę Roku, Położną Roku, Pielęgniarkę Roku oraz Placówkę Roku, by następnie spośród nich wyłonić laureatów wojewódzkich. Dodatkowo w etapie wojewódzkim rozszerzono grono kandydatów do tytułu specjalistów
w dziedzinach: onkologia, ginekologia, okulistyka,  stomatologia oraz fizjoterapia. Co ważne,
o zwycięstwie na wszystkich etapach decydowali sami pacjenci.

Beata Kierus ukończyła najpierw Medyczne Studium Zawodowe na Wydziale Położnictwa
w Poznaniu, a następnie ukończyła studia pomostowe w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej we Włocławku. W Kutnowskim szpitalu pracuje od 1987 roku.

Przypomnijmy, że tytuł Położnej Roku województwa łódzkiego trafia do Kutnowskiego Szpitala Samorządowego już po raz drugi. W pierwszej edycji konkursu w  roku 2016 otrzymała go położna oddziałowa oddziału ginekologiczno-położniczego – mgr Dorota Grabowska.

Zapraszamy także do obejrzenia relacji i galerii zdjęć na stronie Dziennika Łódzkiego: