Holendrzy z wizytą w szpitalu

Delegacja Fundacji Samen Delen z Holandii gościła w piątek, 27 kwietnia b.r. w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Goście odwiedzili Oddział Położniczo-Ginekologiczny i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

- To robocza wizyta w Kutnie. Jesteśmy tu w szpitalu na zaproszenie pana Zdzisława Sapiejki i pani Martyny Pajmel, prezesa Stowarzyszenia Ruch Społeczny Radość Macierzyństwa i pani Haliny Zagajewskiej van Mierlo, kierownik Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Tym razem chcielibyśmy zobaczyć w jaki sposób nasza pomoc jest wykorzystywana i jakie są potrzeby i oczekiwania. Jesteśmy bardzo zadowoleni i zawsze z wielką przyjemnością przyjeżdżamy do Polski i do Kutna – mówi Anny Palmen, prezes Samen Delen. – Mamy tu przyjaciół i zawsze miło spotykamy się z personelem szpitala.

Gości w imieniu Dyrekcji Szpitala powitała Irena Dałek, Dyrektor ds. pielęgniarstwa.

Goście z Holandii: Anny Palmen, Mathias Palmen, Heidi Miklós, Dénes Miklós, Jacqueline Smeets i Harry Smeets zwiedzili wyremontowaną cześć oddziału położniczego w towarzystwie lekarza Witolda Nyki i Doroty Grabowskiej, położnej oddziałowej, a następnie Zakład Opiekuńczo-Leczniczy.

- Nasi goście wspierają nas od wielu lat. Nie ma sali w naszym zakładzie gdzie nie ma ani jednego symbolu NL, który oznacza dar z Holandii – zauważa Halina Zagajewska van Mierlo. – To nasi hojni przyjaciele a za tę pomoc im z głebi serca dziękuję i proszę o więcej dla naszych podopiecznych.

Fundacja Samen Delen działa w zakresie wsparcia na rzecz opieki  pomocy społecznej. Bardzo blisko współpracuje z domami pomocy w powiecie kutnowskim i szpitalnym ZOL.