Minister Zdrowia z wizytą w naszym szpitalu

Minister Zdrowia, Konstanty Radziwiłł gościł w środę, 20 grudnia 2017 w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym.  Celem wizyty było podpisanie umowy na realizację projektu, dzięki któremu nasza placówka otrzyma ponad 5 mln zł na remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ministrowi towarzyszyli: Karol Młynarczyk, Wicewojewoda Łódzki, Artur Olsiński, dyrektor Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz poseł Tadeusz Woźniak.

Dzięki przekazanym środkom szpital zrealizuje projekt pn. „Podniesienie dostępności do świadczeń zdrowotnych poprzez rozbudowę, remont i wyposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wraz z budową drogi wewnętrznej do lądowiska w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym Sp. z o. o.”

 - Jako szpital powiatowy stoimy jako pierwsi na linii kontaktu z pacjentem, mamy nowoczesny sprzęt i pracują tu znakomici specjaliści. Jesteśmy miejscem, które splata wiele ludzkich losów. Realizujemy naszą misję wobec pacjentów i całego społeczeństwa - mówił Marek Kiełczewski, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Sp. z o.o. -Dotację wykorzystamy w najlepszy z możliwych sposobów, zapewnimy godność naszym pacjentom i pracującym medykom. Głęboko wierzę, że po tej podpisanej umowie będziemy mogli podpisać następną.

– Historia tego szpitala ma swoje blaski i cienie, wiedzą Państwo to lepiej niż ja. Miejmy nadzieję, że wchodzimy teraz w lepszy czas. Szpitalny oddział ratunkowy to miejsce krytyczne, miejsce pierwszego zetknięcia się ciężko chorego pacjenta, często przerażonego, zalęknionego ze szpitalem. Warunki w jakich jest przyjmowany to sprawa kluczowa – mówił Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia. - Od dwóch i pół miesiąca szpitale są w sieci, szpital kutnowski również się w niej znalazł, nie chcemy aby SOR-y były taką większą przychodnią, która przyjmuje setki pacjentów, tylko aby służyły rzeczywiście intensywnemu ratowaniu ciężko chorych. Połączenie w Kutnie SOR-u z lądowiskiem ratunkowym zapewni naprawdę światowy standard. Mam nadzieję, że ludzie którzy będą tu trafiać będą mieli większe szanse na uratowanie życia, zdrowia i większe szanse na wyleczenie. Wiem, że te pieniądze są tu bardzo potrzebne i cieszę się, że szpital w Kutnie ma tak wielu przyjaciół – dodał minister.

Modernizacja SOR ma kosztować 5,9 mln zł. Wsparcie Ministerstwa Zdrowia w kwocie 5 mln zł pochodzi z ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego. Środki na wkład własny zabezpieczone zostały dzięki wyjątkowo dobrej współpracy Powiatu Kutnowskiego, który jest organem właścicielskim szpitalnej spółki oraz Miasta Kutno, które decyzją Rady Miasta Kutno zadeklarowało wsparcie finansowe na rzecz naszej lecznicy. W ramach remontu do końca 2018 roku będzie przebudowany  cały SOR, tak by poprawić zarówno komfort i bezpieczeństwo pacjentów jak również w radykalny sposób poprawić warunki pracy personelu. Zakupiony zostanie nowy sprzęt medyczny, niezbędny w działalności oddziału. Zostanie zmodernizowany podjazd dla karetek wraz z zadaszeniem, oraz wybudowana droga łącząca lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z oddziałem.

Wśród zaproszonych na uroczystość podpisania umowy gości znaleźli się m. in Krzysztof Debich, Starosta Kutnowski , Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutno, a także personel naszej placówki.

Wizytę Ministra Zdrowia w kutnowskim szpitalu  szeroko relacjonowały media, m.in.:

TVP 3

http://tvp.pl/35291742/minister-zdrowia-konstanty-radziwill-w-lodzi

Łódzkie Wiadomości Dnia

https://lodz.tvp.pl/35289984/20122017-1830

Dziennik Łódzki

http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/a/minister-zdrowia-konstanty-radziwill-goscil-w-w-kutnowskim-szpitalu-samorzadowym,12785889/

Portal KCI

http://kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,zdjecia-5-mln-dla-szpitala-minister-zdrowia-podpisal-umowe-z-prezesem,87633.html

Portal EKutno

http://ekutno.pl/pl/11_wiadomosci/35641_optymistyczna_przyszlosc_kutnowskiego_szpitala_w_oczach_ministra_zdrowia.html

Radio Łódź

https://www.radiolodz.pl/posts/40922-5-milionow-na-remont-kutnowskiego-sor-u

Telewizja Kutno

https://www.youtube.com/watch?v=NVVDD3avpvE

------------------------------------------------------

Projekt w skrócie:

Dofinansowanie pokryje koszty:

·         przebudowy i remontu pomieszczeń Szpitalnego Oddziału Ratunkowego,

·         zakupu wyposażenia i sprzętu medycznego,

·         remontu podjazdu dla karetek z wiatą,

·         budowy drogi dojazdowej z SOR do lądowiska.

Projekt będzie realizowany od 1 marca 2018 r. do 31 listopada 2018 r.

Ministerialne wsparcie finansowe dla szpitala w Kutnie pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego.

Całkowita wartość projektu: 5,9 mln zł.

Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR): 5 mln zł.