Którędy na tymczasowy SOR?

Od poniedziałku, 16 kwietnia zmieniła się lokalizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i Izby Przyjęć w Kutnowskim Szpitalu Samorządowym. Związane to jest z kapitalnym remontem, który potrwa do 30 września. Do szpitala prowadzi teraz wyłącznie jedno wejście od ul. Kościuszki 52. Jedynie dla karetek Ratownictwa Medycznego i innych służb utworzono wjazd tymczasowy od ulicy Szpitalnej.

Tymczasowy SOR przez najbliższe kilka miesięcy będzie funkcjonował w pomieszczeniach na końcu głównego korytarza na parterze szpitala (łącznik pomiędzy budynkiem głównym a budynkiem, w którym mieszczą się oddziały pediatryczny i rehabilitacji. To tam przygotowano pomieszczenia, w których udzielana jest pomoc pacjentom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia. W tymczasowym SOR znajdują się rejestracja, sala obserwacyjna, sala reanimacyjna, oraz w części zabiegowej – sala zabiegowa i gipsownia.

– Aby dojść do SOR należy wejść głównym wejściem szpitala, od strony ul. Kościuszki – mówi Marek Kiełczewski, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. – Należy się kierować prosto, głównym korytarzem aż do samego końca. Po drodze rozmieszczone jest dodatkowe oznakowanie, wskazujące kierunek w którym znajduje się SOR.

Od wejścia rozmieszczono tablice informujące o kierunku poruszania się w stronę SOR. Charakteryzuje je duży czerwony napis SOR ze strzałką kierunku poruszania się.

Dla służb medycznych transportujących chorych został uruchomiony także podjazd bezpośrednio do SOR. Wjazd dla karetek możliwy jest od ulicy Szpitalnej . Bramę wjazdową oznakowano podświetlanym szyldem Szpitalny Oddział Ratunkowy. A sam podjazd został dodatkowo zadaszony.

- Ze względu na to, że jest on stosunkowo wąski apelujemy do mieszkańców Kutna by korzystali z wejścia głównego. Podjazd jest wyłącznie do dyspozycji służb ratunkowych transportujących pacjentów wymagających natychmiastowej pomocy, w stanie zagrożenia życia – dodaje prezes Kiełczewski.

Sam tymczasowy SOR podzielono na dwie strefy. Przed wejściem na oddział znajdują się dwie poczekalnie. Pierwsza przy kiosku dla pacjentów internistycznych, druga, przy windzie przy oddziale pediatrycznym dla rodziców z dziećmi i pacjentów wymagających pomocy chirurgicznej.